نام: 
سيد اکبر
نام خانوادگی: 
حسينی قلعه بهمن
زندگینامه: 

اينجانب سيد اكبر حسيني قلعه بهمن فرزند سيد غفار در سال 1348 در شهر ري متولد شدم. تحصيلات كلاسيك خود را تا مقطع سوم راهنمائي در شهرهاي خوانسار، قم و قرچك از توابع شهرستان ورامين به انجام رسانيدم و در سال 1362 وارد حوزه علمية ورامين شده و به تحصيل در دروس حوزوي پرداختم. در سال 1367 به حوزه علمية شهر ري و در سال 1368 به حوزه علميه قم منتقل گرديدم.

دروس حوزوي را تا مقطع درس خارج طي كرده و به مدت پنج سال از دروس خارج اساتيد گرانقدري همچون آيت الله وحيد خراساني، آيت الله فاضل لنكراني و آيت الله جوادي آملي بهره‌هاي فراواني بردم.

در سال 1371 وارد مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني ـ ره ـ شدم و دوره كارشناسي الهيات و معارف اسلامي را پشت سر گذاشتم. در سال 1376 در آزمون ورودي دوره كارشناسي ارشد رشته دين شناسي مؤسسه مذكور پذيرفته شدم و در سال 1381 با ارائه پايان نامة واقع‎گرائي اخلاقي در نيمه دوم قرن بيستم و با نمره عالي (19) فارغ التحصيل شدم. در سال 1383 نيز در آزمون دكتري فلسفه دين مؤسسه شركت و در اين دوره نيز پذيزفته شدم و در تير ماه 1388 از پايان نامه دكتري خود با عنوان واقع‌گرايي ديني در قرن بيستم با نمره عالي دفاع نمودم. در ضمن اين پايان‌نامه ضمن معرفي شدن به عنوان يکي از دوازده اثر برگزيده سال 1389 حوزه علميه قم، عنوان برترين پايان‌نامه سال حوزه علميه را نيز به خود اختصاص داد.

        

فایل رزومه: 
rezome.doc 0 b [23 بار دانلود]

رزومه